Antyoksydanty w trawie jęczmiennej

Marzenia o wiecznej młodości są równie stare jak cywilizacja. Dziś już wiemy, że nie istnieją mityczne eliksiry młodości. Są jednak w naturze substancje przedłużające naszą młodość. Zapewne każdy już o nich nieco słyszał - to przeciwutleniacze, inaczej: antyoksydanty. Trawa jęczmienna, z której pochodzi chlorofil zawarty w Phytolife, zawiera wiele enzymów antyutleniających. Do najcenniejszych należy SOD - przeciwutleniająca dysmutaza nadtlenkowa. SOD, którego poziom zmniejsza się niestety z wiekiem wraz z koenzymem Q10, coraz częściej nazywany jest "enzymem młodości". Ma silne działanie antyoksydacyjne, wspiera mechanizmy obronne, wydłuża życie komórek i przyspiesza ich regenerację oraz neutralizuje wolne rodniki.

Zalety trawy jęczmienia znane od lat. W USA już w latach trzydziestych apteki sprzedawały sproszkowaną trawę jęczmienną jako rodzaj prymitywnego suplementu diety mającego uzupełniać niedobory witamin. Technologia pozyskiwania była jednak bardzo niedoskonała. Dziś suplementy uzyskiwane z tego surowca, choćby Phytolife, są znacznie doskonalsze, a sama trawa jęczmienna została doceniona przez wielu lekarzy i specjalistów ds. żywienia i jest uważana za jeden z najzdrowszych zielonych dodatków żywieniowych
świata.

6 komentarzy:

 1. Phytolife jest bardzo dobrym chlorofilem i tanim w porównaniu np. z Calivitą, której chlorofil dotąd kupowałam. Ja nie mogę jeść surowych warzyw, bo mam wtedy sensacje żołądkowe, dletego piję chlorofil. Polecam każdemu, kto ma podobny problem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jest duża różnica w chlorofilu i zawartości innych wartościowych substancji między sokiem z lucerny a sokiem z trawy jęczmiennej? W Phytolife jest chyba mieszanka wyciągów z obu tych soków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głownym, wartościowym skałdnikiem obu wyciągów pozostaje chlorofil. Różnice w zawartości innych składników są niewielkie, zresztą, jak sama Pani zauważyła, Phytolife zawiera oba ekstrakty, więc jest to tym mniej istotne

   Usuń
  2. Jest pewna różnica w ilości witamin i mikroelementów. Tak nawiasem, w składzie Phytolife nie podają zawartości tych składników, bo uznają to za drugorzędne w stosunku do chlorofilu. Ale tam jest wszystko, co można znaleźć normalnie w soku z lucerny i trawy jęczmiennej, bo Phytolife te soki zawiera. Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Najważniejsza jest chlorofilina z tych soków z trawy jęczmiennej czy lucerny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Phytolife to bardzo dobry chlorofil i cena tez jest ok ale tylko w pakietach.

  OdpowiedzUsuń